středa, 08 listopad 2017 10:15

Velký vlakový okruh Švýcarskem

Grand Train Tou...

Tip pro individuální cestování vlakem po Švýcarsku po trase Grand Train Tour...

8 dní / 7 nocí od 38.290,-Kč / os.

Zürich - Interlaken – Montreux – Zermatt – Svatý Mořic – Lugano - Luzern

Nyní mimořádně VLAKOVÁ JÍZDENKA DO 1.TŘÍDY v ceně základního balíčku (standardně za příplatek 4.900,-Kč) pro cesty v DUBNU, KVĚTNU A ČERVNU!!!

cestovní balíček objednávejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !!!

 

V ceně balíčku je:

 • Vlaková jízdenka Grand Train Tour Ticket, zahrnující 8 jízd vlakem (ve 2.tř. není-li uvedeno jinak) dle itineráře,
 • 1 nocleh se snídaní v Zürichu, Interlaken, Montreux, Zermattu, Svatém Mořici, Luganu a Luzernu, tj. dohromady 7 noclehů se snídaní vč. ubytovacích tax,
 • místenka ve „zlatém“ expressu GoldenPass Line, Glacier Expressu a Bernina Expressu (ve 2.tř.) a místenka v Gotthard Panorama Expressu (v 1.tř.),
 • výlet na Jungfraujoch – Top of Europe (3.454 m n.m.) - individuálně bez průvodce,
 • 50% sleva na všechny vlaky, autobusy, lodě a horské zubačky v době pobytu (nad rámec programu balíčku),
 • Swiss Coupon Pass „2 for 1“, který opravňuje ke slevám u vybraných partnerů (restaurace a nejrůznější turistické atrakce) – při 1 platící osobě vždy 2.osoba zdarma,
 • podrobný itinerář cesty v češtině.

Velký vlakový o...

Ceny* v období 03.04.-30.04.2018 a 01.10.-17.10.2018:

 • v 3* hotelu (2-lůžkový pokoj s příslušenstvím) … od 38.290,- Kč / os.
 • v 4* hotelu (2-lůžkový pokoj s příslušenstvím) … od 45.390,- Kč / os.
 • v 5* hotelu (2-lůžkový pokoj s příslušenstvím) … od 73.790,- Kč / os.

Ceny* v období 01.05.-30.09.2018:

 • v 3* hotelu (2-lůžkový pokoj s příslušenstvím) … od 40.590,- Kč / os.
 • v 4* hotelu (2-lůžkový pokoj s příslušenstvím) … od 48.190,- Kč / os.
 • v 5* hotelu (2-lůžkový pokoj s příslušenstvím) … od 76.590,- Kč / os.

Možné příplatky:

 • za 1.třídu při cestování vlakem … 4.900,- Kč / os (není-li uvedeno jinak - viz mimořádná nabídka pro duben, květen a červen výše).
 • výlet na Gornergrat … 1.600,-Kč / os.
 • výlet na Pilatus … 1.870,-Kč / os.
 • výlet vlakem Voralpen-Express … 1.590,-Kč / os.
 • za 3-chodový oběd v Glacier Expressu … 1.300,-Kč / os.
*Pozn.: Uvedené ceny jsou orientační. Pobyty zajišťujeme „na vyžádání“ a konečná cena vždy závisí na aktuální obsazenosti kapacit v daném termínu a směnném kurzu Kč/CHF. Individuálně lze nad rámec balíčku zajistit letenku či jiný spoj do Švýcarska. Za 30,-Kč/den lze připlatit také komplexní cestovní pojištění (na storno a léčebné výlohy v zahraničí). Neváhejte se proto s konkrétním požadavkem obrátit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !!!
Aktuálně: Dovolujeme si upozornit, že z provozních důvodů nové poptávky nyní přijímáme až po 31.05.2018. Děkujeme za pochopení.

 

Program:

 

1.den: Příjezd do Zürichu

Přeprava vlakem z letiště do centra Zürichu, největšího města a finanční metropole Švýcarska. Ubytování v hotelu dle vybrané kategorie. Procházka městem – projít si můžete vyhlášené nákupní třídy nebo promenádu podél jezera Zürichsee. Dle časových možností se můžete rozhodnout i pro návštěvu některého z muzeí či galerií, kterých je v Zürichu bezpočet. Nocleh.

2.den: Vlakem do Luzernu a odtud „zlatým“ expressem GoldenPass Line do Interlaken

Po snídani a odhlášení z hotelu nastoupíte do vlaku, kterým se dopravíte do Luzernu. Tam přestoupíte do „zlatého“ panoramatického vlaku GoldenPass Line a vydáte se ještě dále do srdce Švýcarska. Po cca 2-hodinové jízdě, kdy budete projíždět kouzelnou krajinou s horskými jezery a vodopády a přehoupnete se přes průsmyk Brünig, dorazíte do Interlaken, proslulých klimatických lázních v oblasti Bernských Alp, které jsou vstupní branou k výletům za horskými velikány Jungfrau, Mönch a Eiger. Ubytování v hotelu dle zvolené kategorie. Nocleh.

3.den: Výlet na Jungfraujoch a přejezd vlakem Golden Line z Interlaken do Montreux

Po snídani a odhlášení z hotelu Vás bude čekat výlet na Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.), nejvýše položené nádraží v Evropě. Na cestu se vydáte z nádraží v Interlaken směrem na Wilderswil a dále proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. Nad městečkem je známý vodopád padající z vysoké terasy. Z Lauterbrunnenu vyjedete ozubnicovou železnicí přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled na mohutnou severní stěnu Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Ze sedla budete pokračovat ozubnicovou železnicí tunelem vysekaným ve skále až na Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.). Při průjezdu tohoto unikátního stavebního díla jsou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer. Z nádraží je možno vyjít ven na ledovec, navštívit ledovcový palác s ledovými sochami a především výtahem vyjet na terasu Sphinx (3571 m n.m.) s panoramatickým výhledem na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po vychutnámí krásných pohledů návrat ozubnicovou železnicí na Kleine Scheidegg a dále do Grindelwaldu a Interlaken. Následně nastoupíte do „zlatého“ panoramatického expressu GoldenPass Line a tentokrát se vydáte opačným směrem než předchozí den, tj. do Montreux. Projedete údolím Simmental, horským střediskem Gstaad a začnete stoupat k průsmyku Jaman. Jakmile se vlak vynoří z tunelu na druhé straně průsmyku, dýchne na Vás již jižní atmosféra frankofonního Švýcarska a začnete klesat k Ženevskému jezeru. Vlak se zde klikatí malebnými vinicemi a postupně se otevírají kouzelné pohledy na Ženevské jezero a Montreux, které bude i cílem Vaší cesty. Po příjezdu do Montreux ubytování v hotelu dle zvolené kategorie. Nocleh.

4. den: Vlakem z Montreux do Zermattu

Po snídani a odhlášení z hotelu se z Montreux vydáte vlakem do Zermattu, horského střediska které se nachází v kantonu Wallis pod slavným Matterhornem. Ubytování v hotelu dle zvolené kategorie. Procházka nejbohatší švýcarskou obcí s řadou stylových hotelů a restaurací, to vše bez automobilového provozu (Pozn.: V obci lze provozovat jen elektromobily.) a s jedinečnou kulisou Matterhornu. Můžete se rozhodnout i pro turistickou vycházku v okolí Zermattu nebo si lanovkou/zubačkou vyjet na některé z vyhlídkových míst nad Zermattem (Rothorn, Schwarzsee, Gornergrat nebo Klein Matterhorn). Nocleh.

5. den: Glacier Expressem z Zermattu až do Svatého Mořice

Po snídani a odhlášení z hotelu nastoupíte v Zermattu do legendárního nejpomalejšího rychlíku světa, který se proslavil pod jménem Glacier Express neboli „Ledovcový Express“. Vlak jede nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp, které je možno obdivovat z klimatizovaných panoramatických vozů s částečně prosklenou střechou. Na své cestě pak překoná celkem 291 mostů a 91 tunelů. Samozřejmě není opomenuta ani gastronomická stránka cestování, a tak si během jízdy můžete dopřát občerstvení, které je čerstvě připraveno v palubní kuchyni a naservírováno přímo k sedadlu. Kvečeru příjezd do Svatého Mořice, ubytování a nocleh v hotelu dle zvolené kategorie.

6.den: Bernina Expressem ze Svatého Mořice až do Lugana

Po snídani a odhlášení z hotelu nasednete do panoramatického vlaku Bernina Express a ze Svatého Mořice se přes průsmyk Bernina vydáte „od ledovců k palmám“. Jedná o nejvýše položenou železniční trať křižující Alpy a spojující sever Evropy s jihem, na které se nachází celkem 55 tunelů, 196 viaduktů a jejíž maximální sklon dosahuje až 70 promile. A aby to nebylo málo, trať se v horské krajině klikatí tak šikovně, že celou trasu vlak zvládne bez ozubení. Díky své jedinečnosti proto část trati Bernina Expressu mezi Thusisem a Tiranem od roku 2008 patří ke světovému dědictví UNESCO. To ji vedle rakouského Semmeringu a indického Darjeelingu řadí do prestižní trojice takto celosvětově chráněných železnic. Vlak Vás doveze až do italského Tirana, odkud se navazujícím autobusem v barvách Bernina Expressu dopravíte až do Lugana ve švýcarském kantonu Ticino. Ubytování a nocleh v Luganu v hotelu dle zvolené kategorie.

7.den: Z Lugana do Luzernu Gotthard Panorama Expressem

Po snídani a odhlášení z hotelu nastoupíte do vlaku označovaného jako Gotthard Panorama Express, kterým se z jižního Ticina vydáte přes Gotthardský tunel zpět do srdce Švýcarska. Tentokrát budete i bez příplatku cestovat ve vagonu 1.třídy a jízda na trase Bellinzona-Flüelen bude zpestřena výkladem místního průvodce. Ještě než vlak začne šplhat ke Gotthardskému tunelu, budete projíždět městem Bellinzona, které je známé panoramatem 3 hradů a patří mezi památky UNESCO. Poté již vlak vystoupá přes 600 výškových metrů a vjede do 15km dlouhého Gotthardského tunelu. V obci Flüelen z vlaku přestoupíte na historický parník a vychutnáte si projížďku po jezeru Vierwaldstättersee až do Luzernu. Ubytování a nocleh v Luzernu v hotelu dle zvolené kategorie.

8.den: Odjezd

Po snídani a odhlášení z hotelu se vydáte na zpáteční cestu na letiště či jiné místo pro Váš spoj do ČR. Dle časových možností ještě můžete eventuelně vyjet na horu Pilatus nebo podniknout výlet vlakem Voralpen-Express.